Siyer Dergileri 4. Yılında!

Siyer Dergileri 4. Yılında!

Siyer Dergileri 4. Yılında

 

“Nebevî Şuurdan Medeniyet İnşasına” serlevhasıyla yayın hayatına başlayan Siyer Dergileri, kutlu rehberimiz Resûlullah’ın (sas) mübarek hayatını ve ashâbının örnek yaşamlarıyla hayat bulan asr-ı saâdeti çeşitli tarzlarda günümüze taşıma sevdasıyla yola revan oluşunun 4. yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Siyer Dergisi

 

Siyer Dergisi 4. yılıyla beraber 13. sayısını özverili çalışmalar sonucu yayınladı. Siyer Dergisi bu sayısında, toplumun gündeminde olan konular, ilgiyle okuyacağınız yazı ve yazarların kaleminden sizlere misafir oluyor. Bu sayıda hem toplumumuzda hem de dünya ölçeğinde önemli bir mesele olan tebliğ ve daveti dosya/kapak konusu olarak ele almaya çalıştı.

Davet hususunda muhataba verilen değerin, insaniyeti kıymetli bilmenin ne kadar önemli ve tesirli bir yöntem olduğunu renkli ve örnek yaşamıyla yakından tanıdığımız Op. Dr. Salih Selman ile hasbihal tadında bir röportaj gerçekleştirdi.

 

Kıymetli kalemlerin değerli yazılarıyla meselenin farklı boyutlarını ele almaya çalışan bu sayısında dünyanın farklı coğrafyalarında İslâm ile bulaşan gönüllerin hikayelerini de yer verilmiş. Ayrıca Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan, Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, Prof. Dr. Vejdi Bilgin, Doç. Dr. Cafer Acar, Dr. Necdet Subaşı, Abdulaziz Kıranşal, Ekrem Sakar, Emre Dinç, Kubilay Aşkın Durdağ, Madou Dairra, Mahmut Karakış, Muhammed Emin Yıldırım, Ramazan Kayan, Sefa Şengül, Abdulhamit Güler… bu özel sayıya katkı sağlayan kalemler arasında yer almaktadır.

 

Siyer Çocuk Dergisi

 

Siyer Çocuk Dergisi 4. yılında “Adalet” özel sayısıyla minik okurlarıyla buluşuyor. Adalet ne demek? Çocukların dünyasında ne anlama geliyor? Adalet eşitlik midir?.. gibi soruya yanıt bulabileceğiniz birbirinden güzel adalet hikâyeleri meraklı okuyucularını bekliyor. Yine birbirinden güzel bölümler oluşturan Siyer Çocuk Dergisi 4.yılında da kendine yenilik katmaya devam ediyor. Çocuklar için her zaman önemli olan konulara değinen, bilmediklerini öğretme ve uygulama amacı güden dergi “Adalet” konusunu ele alarak çocuklarımızın anlayacağı dilden anlatarak hem öğretip hem eğlendiriyor.

 

SİYER DERGİ GRUBU